Kvíz na tému zdravý životný štýl. Kvíz o zdravom životnom štýle: „V zdravom tele zdravý duch“ hodina zdravého životného štýlu (2. ročník) na tému. Čo je povinnou súčasťou zdravého životného štýlu?

Kvíz „Sto otázok o zdraví“

1.Je to kľúč k zdraviu (Čistota).

2. Rozhodujúca charakteristika vzhľadu pre basketbalistu (Výška).

3. Zajac chovaný v klietke uhynie pri prvom rýchlom behu. Môže sa niečo také stať človeku? prečo? (Možno, ak sa netrénovaný športovec zúčastňuje súťaží).

4.Ako sa volá nejaké hromadné ochorenie ľudí? (Epidémia)
5. Racionálne rozloženie času počas dňa je... (režim)
6.Tréning tela chladom je tzv (kalenie)
7. U detí je väčšia pravdepodobnosť zakrivenia chrbtice a nôh ako u dospelých, ale je menej pravdepodobné, že si lámu kosti. Od akej látky to závisí? (vápnik)

8. Tekutina, ktorá prenáša kyslík v tele je …(Krv)
9. Veda o čistote je... (hygiena)
10.Najmenší organizmus, ktorý je nositeľom infekcie, je... (Mikrób)
11.Dobrovoľná otrava nikotínom je... (fajčenie)
12. Tento ruský veliteľ bol v detstve veľmi slabé dieťa, no dokonale sa temperoval. Za najlepší spôsob otužovania považoval ruský kúpeľ. Tam vydržal strašnú horúčavu na poličke, po ktorej sa naňho vylialo 10 vedier studenej vody. (Suvorov)
13. Hokej - puk, futbal - lopta, bedminton -... (Pérák).

14. Tenisový kurt je... (Súd).

15. Cenou za športovú výzvu je... (Pohár).

16. V ktorom meste sa budú konať zimné olympijské hry 2014? (Soči)

17. Stav nášho zdravia závisí z 50 % od nášho životného štýlu, z 20 % od dedičnosti a z 10 % od lekárskej starostlivosti. Od čoho ešte závisí naše zdravie zvyšných 20 %? (V závislosti od stavu prostredia).

18.Akým ľuďom sa hovorí mrože? (V zime plávanie v ľadovej diere).

19.Ako nazývate ľudí, ktorí jedia iba rastlinnú stravu? (Vegetariáni).

20.Aká zvieracia vlna sa používa na výrobu liečivého oblečenia? (Vyrobené zo psej a ťavej srsti).

21.Prečo je potrebné vymeniť pohovku, ktorá slúžila viac ako 10 rokov, aj keď je stále pevná? (Penová guma sa rokmi rozpadá a uvoľňuje toxické látky).

22. Pokračujte v prísloví: „Čím lepšie žujete jedlo, ...“ (Čím dlhšie budete žiť).

23.Aké ochorenie spôsobuje nosenie tesných topánok a topánok na vysokom opätku? (Ploché nohy).

24. Ktorý známy lekár je spomenutý v Kuprinovom príbehu „Úžasný doktor“? (O Pirogov N.I.).

25.Aký liek propagoval Duremar? (pijavice lekárske).

26.Prečo pijú rybí tuk? (Vitamín D je potrebný na tvorbu kostry).

28. Schopnosť tela chrániť sa pred inváziou vírusov a baktérií je... (Imunita).

29.Berry, veľmi dobré pre videnie (Čučoriedka).

30.Nedostatok vitamínov v tele je... (Avitaminóza).

31.Povinným výkonom v tomto športe sú cvičenia „mečiar“, „volavka“, „plamienok“, „polárna žiara“, „albatros“? (Synchronizované plávanie).

32. A. Suvorov povedal: „Raňajkuj sám, o obed sa podeľ s priateľom...“ Čo robiť s večerou? (Dajte to nepriateľovi).

33. Aká dlhá je maratónska vzdialenosť? (42 km 195 m).

34.Krajina - rodisko olympijských hier - je... (Grécko).

35.Koľko rokov je priemerná dĺžka života v Rusku? (Ženy – 72 rokov, muži – 59 rokov).

Pripravila Bednaya L.V., učiteľka základnej školy v internátnej škole Buturlinovskaya pre žiakov so zdravotným postihnutím.

2016

Cieľ a úlohy :

Rozšíriť a zovšeobecniť vedomosti študentov o zdraví a zdravom životnom štýle; diskutovať o rôznych možnostiach vzťahu k vášmu zdraviu a možným spôsobom jeho zachovania;

- Korekcia kognitívnej, rečovej aktivity, pamäti, pozornosti,

tvorivé schopnosti.

Vštepovať deťom zmysel pre osobnú zodpovednosť za vlastné zdravie.

Vybavenie: prezentácia, plagát „Zdravie máme v rukách“, sedemkvetý kvet, účastnícke emblémy, písmená na magnetkách, listy s režimovými momentkami, obálky s prísloviami, hudobný sprievod.

Priebeh udalosti.

1. Organizačný moment.

2.Úvodný rozhovor.

Ahojte deti!

Pri stretnutí ľudia zvyčajne hovoria toto čarovné slovíčko, želajú si zdravie.

- Hádaj hádanku:

Čo je cennejšie ako čokoľvek na svete?

Je to tak, zdravie je najväčšia hodnota na svete.

Dnes si zhrnieme naše poznatky o zdraví a povieme si, ako by sme sa my sami mali o svoje zdravie starať.

Náš kvíz sa bude niesť pod mottom: „Naše zdravie je v našich rukách“.

3. Nápravné cvičenie.

Úloha pozornosti.

Deti dopĺňajú vety „Toto je veľmi dobré/zlé“.

Vedúci:

Žil raz jeden chlapec, Kolja, - To je veľmi dobré!

Študoval na našej škole - To je veľmi dobré!

O 7 ráno vstal. - Toto je veľmi dobré!

Nikdy som si neumývala tvár. - To je veľmi zlé!

Usilovne študoval...

A jedného dňa sa vyznamenal...

Vzal záznam od Vanya: ...

Už 3 týždne som nebol v kúpeľoch...

Ale náš Kolja sa opravil. ...

Naša Kolya to urobila dobre a to je koniec rozprávky!

4. Priebeh podujatia.

Do nášho kvízu sa zapoja 2 tímy:

1. "Čistý":

Sme najčistejší zo všetkých,

Úspech k nám príde dnes.

2. "Vitamíny":

Absorbujte svoje vitamíny

A pomôžte svojmu zdraviu.

Prezentácia poroty.

učiteľ:

Teraz si zahráme hru a naučíme sa niečo nové. Mám čarovný kvet (ukazuje). Kto vie, ako sa tento kvet volá? (kvet - sedem kvetov)

Odtrhneme okvetné lístok a dostaneme úlohu.

1 úloha.

"Červený okvetný lístok" .

Každý tím musí zostaviť slovo „zdravie“ z písmen (berie sa do úvahy rýchlosť a presnosť, maximálne skóre je 5 bodov).

Úloha 2.

"Fialový okvetný lístok"

učiteľ:

Je kľúčom k zdraviu (čistote).

Odtrhneme okvetné lístok a dostaneme úlohu. « Hádanky sú hygienickými asistentmi.“

Udržiavanie zdravého životného štýlu je neoddeliteľne spojené s hygienickými pravidlami. A pri dodržiavaní hygienických pravidiel môžu byť naši asistenti, ktorých zistíte vyriešením hádaniek a výberom odpovedí.

1.Hladký, voňavý, umýva dočista

Každý potrebuje mať

Čo, chlapci? (mydlo)

2. Až 25 klinčekov

Na kučery a chumáče

A pod každým zubom

Vlasy budú ležať v rade. (hrebeň)

3. Vafle, pruhované,

Hladký, huňatý,

Vždy po ruke

Čo to je? (uterák)

4. Položený vo vrecku a stráži

Revúci, plačúci a špinavý,

Ráno budú mať potoky sĺz,

Nezabudnem na nos.

(Vreckovka.)

5. Beriem na seba prácu:

Potierajte si päty a lakte mydlom

A šúcham si kolená -

Na nič nezabudnem. (Utierka.)

6.Aby sa vám vlasy leskli

A vyzerali krásne,

Žiariť čistotou,

Umy si ich rýchlo so mnou.

7. Kostný chrbát,

Pevné štetiny

Dobre sa hodí k mätovej paste,

Slúži nám usilovne. (Zubná kefka.)

8 Pevne zatváram oči,

Vtieram si to do hlavy,

A potom to zmyjem vodou.

Ide o prípravok na vlasy

Možno aj bez sĺz. (šampón)

Hra "tretie koleso":

Odstráňte nepotrebné položky, vysvetlite, na čo sú tie zvyšné.

1. Prvá skupina: mydlo, zubná pasta, zubná kefka, kefa na oblečenie

2. Druhá skupina: vreckovka, hrebeň, prací prášok, žínka.

3. Tretia skupina: očné tiene, rúž, mydlo, maskara.

4. Štvrtá skupina: kefy na topánky a oblečenie, uterák, krém na topánky.

3 úloha. "Oranžový okvetný lístok"

Hra "Denný režim".

Režim, chlapci, znamená veľa:

Pomôže vám vyriešiť problémy

Kedy ísť spať a vstať

Kedy otvoriť notebook,

Sadnúť si na hodiny,

Kedy ísť na prechádzku, kedy...

Potom dostanete odpoveď

Keď si režim naštudujete, zoznámi sa s ním.

učiteľ.

Teraz si, chlapci, zahráme hru, ktorá vám pomôže zapamätať si každodennú rutinu, ktorou by mali žiť žiaci základných škôl. Hráčom sú náhodne rozdané karty s dennými rutinnými predmetmi:

„Zobúdzanie“, „Cvičenie“, „Raňajky“, „Cesta do školy“, „Lekcie“, „Obed“, „Prechádzka“, „Večera“, „Voľný čas“, „Spánok“.

4 úloha. "Žltý okvetný lístok"

Aby sa svaly posilnili,

Zaneprázdnený...

Chlapi, viete, podľa vedcov každodenné fyzické cvičenie spomaľuje starnutie tela a pridáva k životu v priemere 6-9 rokov. Jedného dňa vedci uskutočnili experiment. Jednej skupine účastníkov bola ponúknutá séria fyzických cvičení a druhá skupina mala pokojne ležať 20 dní. A čo sa stalo? Tým, ktorí nehybne ležali, sa zatočila hlava, dlho nemohli chodiť, ťažko sa im dýchalo, stratili chuť do jedla, začali zle spať a ich výkonnosť sa znížila. Šport, cvičenie a cvičenie teda prinášajú veľké výhody rastúcemu telu.

Teraz si zahráme hru „Predstavte si šport“.

So športom sa spája zdravý životný štýl. A teraz potrebujeme 4 zástupcov z každého tímu.

V tejto súťaži budete musieť gestami znázorniť šport, ktorý je napísaný na papierikoch, ktoré vytiahnete. Úlohou všetkých ostatných je hádať.

(šach, volejbal, futbal, basketbal, box, rytmická gymnastika, vzpieranie, lyžovanie, krasokorčuľovanie, plávanie, streľba, zápasenie).

Fyzická minúta (hudobná).

Úloha 5.

"Modrý okvetný lístok"

Odtrhnem okvetný lístok a otvorím úlohu.

Hra „Škodlivý – prospešný“.

Pomenujem produkty a vy tlieskate, ak sú produkty zdravé a mlčíte, ak sú škodlivé.

1 tím:

Ryby, hranolky, žuvačky, Cola, ovsené vločky, mrkva, cibuľa, čokoláda, jablká, kapusta, pohánka.

Tím 2:

mäso, klobása, sóda, čokoláda, paradajky, cesnak, mlieko, kefír, Chupa Chups, hrášok, koláč.

6 úloha.

"Zelený okvetný lístok"

Kvíz "Verte tomu alebo nie."

Odtrhnem okvetný lístok a otvorím úlohu.

Vypočujte si otázku a odpovedzte: „Áno alebo nie“.

Je pravda, že deti potrebujú spať 8 hodín denne?

Je pravda, že cvičenie je zdrojom zdravia?

Je pravda, že fajčenie škodí zdraviu?

Je pravda, že žuvačka chráni zuby?

Je pravda, že môžete pozerať televíziu celý deň?

Je pravda, že pivo je neškodné?

Je pravda, že chôdza naboso je dobrá na posilnenie chodidiel?

Je pravda, že v lete sa môžete zásobiť vitamínmi na celý rok?

Úloha 7.

"Modrý okvetný lístok"

„Ľudová múdrosť“.

Vymyslite príslovia z roztrúsených kartičiek so slovami.

1 tím

Pohybujte sa viac - budete žiť dlhšie.

Čistota je najlepšia krása.

Ak budeš zdravý, dostaneš všetko.

2. tím.

Žiť čisto znamená byť zdravý.

Kráčajte viac, budete žiť dlhšie.

Zdravie je cennejšie ako bohatstvo.

učiteľ.

Kým budú chalani zbierať príslovia, my sa budeme hrať s publikom. Budem čítať poéziu a vy po mne zopakujete prvé 2 riadky.

Hra s publikom.

1 Keď sa zobudíš, vstaň -

Nedávajte voľnú ruku lenivosti.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme si to zopakovať

Všetky. Keď sa zobudíš, vstaň...

Nedávajte voľnú ruku lenivosti.

2 Učiteľ. Spriateľte sa s čistotou

Pred jedlom si umyte ruky.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme to zopakovať.

Všetky. Spriateľte sa s čistotou

Pred jedlom si umyte ruky.

3Učiteľ. Čistite si zuby lepšie ako tri

Ako zvonku, tak aj zvnútra.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme to zopakovať.

Všetky. Čistite si zuby lepšie ako tri

Ako zvonku, tak aj zvnútra.

4 Učiteľ. Urobte to v poradí ráno

Fyzické cvičenie.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme to zopakovať.

Všetky. Urobte to v poradí ráno

Fyzické cvičenie.

5 Učiteľ. Čerstvý vzduch nebolí

To človeka povzbudí.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme to zopakovať.

Všetky. Čerstvý vzduch nebolí

To človeka povzbudí.

6 Učiteľ. Slnko, vzduch a voda -

Naši najlepší priatelia.

Aby sa na to nezabudlo,

Musíme to zopakovať.

Všetky. Slnko, vzduch a voda -

Naši najlepší priatelia.

Porota informuje o výsledkoch kvízu.

učiteľ.

Ako sa volal náš kvíz?

Opäť si pripomeňme, čo môžeme urobiť, aby sme boli zdraví?

Dodržiavajte denný režim.

Robte fyzické cvičenia a športujte.

Dodržujte hygienické pravidlá.

Jedzte správne.

Zlozvykom musíme povedať „nie“!

(Deti pripájajú k tabuli „zdravotné výrazy“)

Scenár mimoškolskej aktivity: „Intelektuálny kvíz „Čo vieme o zdraví?“ (4. ročník, nepočujúce deti)


Bestik Irina Viktorovna, učiteľka Regionálnej špeciálnej (nápravnej) internátnej školy pre deti so sluchovým postihnutím, KSU, Kazašská republika, Severný Kazachstan, Petropavlovsk.
Popis: Scenár intelektuálneho kvízu pre žiakov základných škôl je určený pre pedagógov a učiteľov základných škôl nápravných škôl pri realizácii vyučovacej hodiny alebo mimoškolskej akcie o zdravom životnom štýle. Prispieva k zovšeobecňovaniu a systematizácii vedomostí žiakov o zdraví a zdravom životnom štýle.
Cieľ: systematizácia a zovšeobecnenie vedomostí žiakov základných škôl o zdraví a zdravom životnom štýle.
Úlohy:
Vzdelávacie: zopakovať a upevniť vedomosti žiakov o zdraví a jeho zložkách, rozšíriť obzory žiakov v tejto téme.
Vzdelávacie: vštepovať žiakom túžbu po správnom, zdravom životnom štýle, formovať si aktívnu životnú pozíciu.
Nápravné a vývojové: rozvíjať schopnosť aplikovať získané poznatky v praxi, rozvíjať logické myslenie a pamäť a rozvíjať reč žiakov počas vyučovania.
Vybavenie: prezentácia, karty úloh, plakety, ceny, certifikáty.
Prípravné práce: príprava scenára k intelektuálnemu kvízu, výroba diapozitívov, diplomov a medailí, príprava kartičiek na súťaže, výroba tímových emblémov a učenie sa motta.
Priebeh kvízu:
Vedúci: Ahojte chalani! Som rád, že vás dnes môžem privítať v našom intelektuálnom kvíze „Čo vieme o zdraví? Nášho kvízu sa zúčastnia dva tímy 4 triedy „A“.
A prácu tímov bude hodnotiť prísna, no spravodlivá porota, ktorá na konci kvízu zhrnie výsledky. Najprv však predstavme naše tímy.
Prezentácia tímu.
Vedúci:
Ak robíte cvičenia,
Ak jete šalát,
A nemáš rád čokoládu -
Potom nájdete poklad zdravia.
A prvá súťaž nášho intelektuálneho kvízu sa volá „Vymýšľajte príslovia o zdraví“.
1 súťaž „Vymýšľajte príslovia o zdraví“
Tímy dostanú kartičky s prvou polovicou prísloví o zdraví a druhou polovicou. Musíte porovnať prvú polovicu príslovia s jeho druhou polovicou. V tejto súťaži vyhrá tím, ktorý ako prvý správne splní úlohu.
1 tím
1. Zdravie –
2. Budete zdraví -
3. Ak ste chorý, dajte sa liečiť,
4. Existuje tisíc chorôb,
(dostanete všetko, ale zdravie je len jedno, hlavné bohatstvo a ak ste zdraví, buďte opatrní)
2. tím
1. Myseľ a zdravie
2. Starajte sa o seba
3. Ľudská krása -
4. Presuňte sa viac -
(ak žijete dlhšie, staráte sa o svoje zdravie, zdravie je cennejšie ako čokoľvek iné)
Vedúci:
Potrebujeme, musíme sa posilniť,
Umyte si tvár ráno.
Pokojne si zašportujte
Pokúste sa byť zdravý -
Toto potrebujeme len my!
Ďalšia súťaž nášho kvízu sa volá „Odpovedz na otázky“
2. súťaž „Odpovedzte na otázky“.
Tímy musia odpovedať na otázky facilitátora. Tím, ktorý lepšie odpovie na otázky, sa stane víťazom tejto súťaže.
1 tím

1. Prečo potrebujete cvičiť?
2. Prečo by ste si mali umývať ruky?
3. Prečo je potrebné zdravé stravovanie?
4. Prečo potrebujete cvičiť?
2. tím
1. Prečo potrebujete dodržiavať denný režim?
2. Prečo si potrebujete čistiť zuby?

3. Prečo si potrebujete strihať nechty?
4. Prečo potrebujete cvičiť ráno?
Vedúci: Najdôležitejšími pomocníkmi pre naše zdravie sú vitamíny. Nachádzajú sa vo všetkých druhoch ovocia a zeleniny.
Ak je niekto prechladnutý,
Bolí ma hlava, bolí ma žalúdok.
Takže sa musíme liečiť,
Takže je čas ísť do záhrady.
Vezmeme si elixír zo záhrady,
Poďme do záhrady pre tabletku,
Rýchlo vyliečime prechladnutie.
Budete opäť spokojní so životom.
A naša ďalšia súťaž v intelektuálnom kvíze sa volá „Hádaj hádanky a budeš v poriadku“.
3 súťaž „Hádaj hádanky a budeš v poriadku“.
Tímy musia vyriešiť hádanky o ovocí a zelenine. V tejto súťaži vyhrá tím, ktorý ako prvý správne uhádne hádanky.
Hádanky pre 1 tím
Zlaté a zdravé
Vitamín, aj keď ostrý,
Má horkastú chuť...
Páli... Nie citrón.
(Cibuľa)
Okrúhle, ružové,
Rastiem na konári;
Dospelí ma milujú
A malé deti.
(Apple)
Okrúhle, drobivé, biele,
prišla k stolu z polí.
Trochu to osolíš,
lebo je to fakt chutne....
(Zemiak)
Hádanky pre 2 tímy
Hryzie, až teraz,
Je tam zub, ale kde sú ústa?
Biela má na sebe fusak.
Čo povieš, priateľ môj?
(cesnak)
Toto vôbec nie je hračka -
Voňavé...
(petržlen)
Je to skoro ako pomaranč
Hrubá koža, šťavnatá,
Má to len jednu nevýhodu -
Veľmi, veľmi kyslé.
(citrón)
Vedúci: Dovoľte mi, aby som vám dal niekoľko užitočných rád.
Vstávajte skoro ráno
Usmievajte sa na seba a na ľudí
Vykonajte svoje cvičenia
Osprchuj sa, utri sa,
Jedzte vždy správne.
Pokojne choďte do školy!
Toto sú dobré rady
Skrývajú sa v nich tajomstvá,
Ako si udržať zdravie.
Naučte sa to oceniť!
Štvrtá súťaž nášho intelektuálneho kvízu o užitočných tipoch sa volá „Povedz frázu“.
4. súťaž „Povedz vetu“.
Moderátor hovorí nedokončené vety a tímy ich musia dokončiť. Tím, ktorý dokončí najviac fráz, vyhrá túto súťaž.
1. Na posilnenie svalov robte _______ (telesná výchova).
2. _______ (slnko, vzduch a voda) nám vždy pomáhajú.
3. Vždy majte v poriadku pracovný stôl, knihy a _______ (notebooky).
4. Aby ste sa dobre učili a boli počas dňa menej unavení, musíte _______(dodržiavať) denný režim.
5. V našej škole platí zákon - vstup do slobov _______ (zakázaný).
Vedúci:
Každý je v živote užitočný
Vedomosti a s nimi aj šport.
A preto ponúkneme
Naša krížovka pre vás.
5. súťaž „Športová krížovka“.
Tímy musia vyriešiť športovú krížovku. Tím, ktorý ako prvý vylúšti krížovku, sa stane víťazom tejto súťaže.
Toto hráme v hale.
Musíš byť vysoký,
Takže nepriateľ v horúčave
Byť schopný streliť gól s loptou.
(basketbal)
Pomôže rozvíjať svaly rúk, ako za starých čias,
Gumové športové vybavenie.
(Expander)
Mesto je starobylé, so zlatou kupolou.
Bol som rád, že som dostal všetky sily.
Symbol: olympijský medveď.
Hádajte, aké je to mesto!
(Moskva)
Šikovne hrá hokej
olympijský víťaz -
Pre armádny tím
Predviedol excelentný výkon.
V CSKA je ako maják.
Toto je Vladislav...
(Tretiak)
Aj vo futbale, aj v hokeji
Každý ten príkaz pozná
Pretože ten tím
Volá sa...
(Spartacus)
Vedúci: Aké hlavné slovo máš v našej krížovke?
deti:Šport.
Vedúci: No, teraz je najvzrušujúcejším momentom nášho intelektuálneho kvízu zhrnutie. Všetky družstvá zvládli plnenie súťažných úloh na výbornú. Žiadame porotu, aby vyhlásila výsledky intelektuálneho kvízu „Čo viem o zdraví?
Porota zhrnie výsledky kvízu a ocení všetkých účastníkov kvízu.
Vedúci:
Zdravie ľudí je najdôležitejšie
Bohatstvo zeme to nenahradí.
Nikto nemôže kupovať ani predávať zdravie.
Starajte sa o neho ako o svoje srdce, ako o svoje oči.
Byť zdravý!

Ak chcete použiť ukážky prezentácií, vytvorte si účet Google a prihláste sa doň: https://accounts.google.com


Popisy snímok:

Kvíz pre ročník 8 "B" Vyučovacia hodina 29.11.2012

Malý syn prišiel k otcovi a malý sa spýtal: Čo je dobré a čo zlé? Ak cvičíte, jete šalát a nemáte radi čokoládu, nájdete poklad zdravia. Ak si nechcete umývať uši a nechoďte do bazéna. Ak ste priatelia s cigaretou, nenájdete zdravie. Musíte, musíte sa učiť ráno a večer. Umývajte sa, otužujte sa, smelo športujte, snažte sa byť zdraví. Toto potrebujeme len my!

1) Vymenujte prostriedky kalenia 2) Uveďte príklady všeobecných kaliacich postupov 3) Uveďte príklad miestneho kalenia 4) Ako obnoviť kalenie, ak bolo z nejakého dôvodu prerušené? 5) Aké procedúry je možné absolvovať bez opustenia domova? (slnko, vzduch, voda) (sprcha, kúpanie, opaľovanie) (chôdza naboso, umývanie sa studenou vodou atď.) (treba sa vrátiť o krok späť) (slnečné a vzdušné kúpele s otvoreným oknom)

6) Ako hodiny telesnej výchovy ovplyvňujú proces otužovania? 7) V akom veku môže otužovanie začať? 8) Dá sa v otužovaní súťažiť? (pozitívne) (od narodenia) (nie, každý má svoj vlastný rytmus a rozvrh)

Príslovia Dávaj si opäť pozor na šaty, ale zdravie... Čistota je polovica... Ak si chorý, daj sa liečiť, ale ak si zdravý... Bolo by zdravie, ale šťastie... Kde je zdravie, tam budeš... Viac sa hýbeš - budeš žiť... Starať sa o svoje zdravie je najlepšie... Ak si ničíš zdravie, je to nové... Temperuj sa od mladosti - celé storočie.. (od mladosti.) (zdravie.) (pozor.) (nájde sa.) (krása.) (dlhšie.) (lieky.) (nemôže kúpiť.) (užitočné.)

hádanky Babička prichádza z kúpeľov v zelených šatách Je veľa zubov, ale nič neje beriem na seba: natieram si päty, lakte mydlom a drhnem kolená - na nič nezabudnem Dážď je teplý a hustý. Tento dážď nie je ľahký - Je bez mrakov, bez mrakov, je pripravený ísť celý deň. Nie je to kefa ani metla, z nejakého dôvodu hučí: stačí okamih - a miestnosť je čistá. Teplá vlna strieka na brehoch liatiny. Hádajte, pamätajte: aké more je v miestnosti? (Kúpeľová metla.) (Hrebeň.) (Umývačka.) (Sprcha.) (Vysávač.) (Vaňa.)

Kvízové ​​otázky pre tímy: 1. Koľkokrát denne sa odporúča jesť? 2. Vymenujte optimálny interval medzi jedlami. 3. Čo by mali obsahovať zdravé raňajky? 4. Koľko ton jedla človek zje za sedemdesiat rokov života? 5. Ktoré potraviny obsahujú veľa tuku? 6. Ako dlho pred spaním by ste mali jesť? (štyrikrát denne.) (štyri až päť hodín.) (čerstvý zeleninový šalát, kaša, čaj, džús alebo mlieko.) (asi 100 ton) (maslo, živočíšny tuk, vlašské orechy, tučné bravčové mäso.) (na dve hodiny. )

7. Aké nápoje pôsobia ako stimulanty na nervový systém? 8. Čo človek počas života neustále míňa? 9. Vymenujte hlavné potravinové produkty. 10. Je možné rozptyľovať sa pri jedle čítaním alebo pozeraním televízie? 11.Je to dobré alebo zlé zároveň? 12. Čo by ste mali jesť na obed? 13. Aké potraviny môžu spôsobiť alergie? (mäso a mäsové výrobky, ryby a morské plody, vajcia, obilniny, strukoviny, zelenina, ovocie, bobule, šťavy, voda.) (čaj, káva.) (energia) (nemožné) (dobré) (prvé jedlá.) (mlieko, kuracie mäso, ryby, jahody, káva, krevety, paradajky, mrkva, med, čokoláda.)

14. Aké látky potrebuje človek na výživu? 15. Ktoré potraviny obsahujú veľké množstvo bielkovín? 16. Aké vitamíny poznáš? 17. Vymenujte hlavný zdroj väčšiny vitamínov. 18. Aké rastliny sa používajú na kašeľ? (tuky, bielkoviny, sacharidy, minerálne soli, vitamíny, voda.) (Syry, tvaroh, mäso zvierat, hydina, ryby, sója, hrach, orechy.) (Vitamíny A, B, C, D, E, F, P , H.) (Ovocie, bobule, zelenina.) (Podbeľ, sladké drievko, maliny.)

Súťažná hra „Verte alebo nie“ (ak súhlasíte, zdvihnite obe ruky, ak nie, sklopte ruky) Súhlasíte s tým, že cvičenie je zdrojom sily a zdravia? Je pravda, že žuvačka chráni zuby? Je pravda, že existujú neškodné drogy? Je pravda, že v lete sa môžete zásobiť vitamínmi na celý rok? Aby ste si udržali zdravé zuby, musíte jesť veľa sladkostí? Aby boli vaše zuby zdravé, musíte si ich čistiť dvakrát denne. Je pravda, že pitie ľadovej vody v horúcom dni vám pomáha otužovať sa? Aby ste si zachránili oči, mali by ste čítať v ľahu? Aby sme sa ochránili pred choroboplodnými zárodkami, zeleninu a ovocie by sme pred jedlom nemali umývať. Vstať zo sedadiel, drepnúť, skákať s tlieskaním nad hlavou, opäť drepnúť. Ako sa dá nazvať to, čo teraz robíme? Presne tak, rozcvička, cvičenie, telesná výchova, jedným slovom mobilný, aktívny životný štýl. Podporuje zdravie alebo nie? (áno) (áno) áno (nie) (nie) (nie) (nie) (nie) (nie) (nie)



Páčil sa vám článok? Zdieľaj to
Hore